Masaże / Ciążowy

Masaż kobiety w ciąży. Narodziny dziecka są dla kobiety cudownym, radosnym i niepowtarzalnym przeżyciem. Jednak przyszła mama w tym wyjątkowym okresie jakim jest ciąża, oprócz radości odczuwa również wiele niedogodności: zmęczenie, apatia, niewygody dnia codziennego, bóle kręgosłupa, nóg.

Masaż kobiet w ciąży ma na celu rozładowanie napięcia mięśniowego, zmniejszenie obrzęków, złagodzenie dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu, w szczególności: barki, kark, szyja, plecy i nogi.

Niezwykle pozytywnie oddziałuje na szereg układów organizmu ciężarnej, właściwie odżywiając, pielęgnując i zabezpieczając przed negatywnymi zmianami skórę przyszłej mamy.

Masaż dla kobiet w ciąży to zabieg przyjemny i przynoszący ulgę, który w znacznym stopniu redukuje stres i wspomaga dobry stan psychiczny, usprawnia krążenie krwi i limfy. Wspomaga działanie układu hormonalnego, oddechowego, pokarmowego, wydalniczego. Pomaga utrzymać w dobrej kondycji tkanki kręgosłupa i miednicy w okresie połogu, jak również przynosi ulgę mięśniom i stawom w okresie intensywnej pielęgnacji dziecka.

Masaż obejmuje całe ciało, charakteryzuje się użyciem specjalnych technik, ale także specyficznymi pozycjami ułożeniowymi.

Okres macierzyństwa to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Jest to również czas wyjątkowo dużych przeciążeń organizmu, którym trzeba stawić czoło. W znakomitej większości przypadków można ten dyskomfort zniwelować.