Masaże / Bambusami

Bambus z powodu szlachetnego wyglądu i swojej trwałości, jest jedą z najbardziej wszechstronnych roślin na naszej planecie. Na Wschodzie, bambus symbolizuje siłę, płodność, młodość, dobrobyt i pokój. Ściany bambusa pokryte są krzemionką, tworząc zewnątrzą pokrywę krystalicznych jak krwac matryc, które to aktywują się w odpowiednich warunkach. 
Techniki masażu babusami, są znane od wieków. Masaż bambusami na dobre zagościł w salonach odnowy biologicznej i gabinetach masażu, przynosząc głęboki relaks i pomoc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.
Masaż pałeczkami bambusowymi ma bardzo wiele wskazań. W zależności od zastosowanej techniki może on być antycellulitowy, modelujący sylwetkę, drenujący, leczniczy, liftingujący czy w końcu relaksacyjny. Znakomicie dotlenia organizm, świetnie modeluje sylwetkę, zwłaszcza talię, pośladki i uda. Usuwa napięcie mięśni, nagromadzone toksyny w organiźmie, poprawia krążenie.
Podczas masażu stosuje się pałki bambusowe o różnych średnicach i długości, co pozwala na dostosowanie ucisku i precyzyjne opracowanie poszczególnych części ciała oraz stymulację punktów refleksyjnych. Łatwość manewrowania, i jej kształt sprawia, że pałeczka jest idealnym narzędziem do rolowania i ugniatania, co wpływa na usprawnienie dynamiki krążenia żylnego i limfatycznego.